Tepelné izolace a hydroizolace PUR pěnou
Izolační řešení PUR prémiovými systémy

Jaké jsou výhody opravy střechy PUR pěnou?

Oprava střechy PUR pěnou - PO

Pokud jde o opravu střechy, existuje mnoho různých možností. Stále oblíbenější možností je použití polyuretanové (PUR) izolace, např. PUR IZOLACE W60.

Lepší izolace

Jednou z největších výhod použití PUR izolace pro opravy střech je, že poskytuje vynikající izolaci ve srovnání s jinými materiály. PUR izolace má velmi vysokou hodnotu R, která je měřítkem toho, jak dobře může izolace odolávat tepelné ztrátě. To znamená, že významně pomáhá udržet váš domov chladnější v létě a teplejší v zimě, což může časem vést k výrazným úsporám energie.

Jaké jsou výhody opravy střechy PUR pěnou?

Pevná a odolná

Další výhodou použití PUR izolace je například při opravách střech, protože je velmi pevná a mechanicky odolná. Tento typ izolace je vyroben z tvrdého pěnového materiálu, který odolá živlům a vlhkosti, což může pomoci zabránit poškození a prodloužit životnost vaší střechy. Tvrdá PUR izolace je navíc odolná vůči škůdcům, jako jsou hlodavci a hmyz, kteří mohou způsobit poškození jiných typů izolací.

Snadná aplikace

Aplikace PUR izolace profesionálním dodavatelem je také velmi rychlá, což může ušetřit čas a peníze během procesu stavby nebo opravy a vy tak můžete využívat své bydlení co nejrychleji. Navíc
lze aplikovat pěnu v jakékoliv tloušťce (základní výška izolačního systému PUR IZOLACE W60 je 30–35 mm). Skvěle se přizpůsobí jakémukoliv tvaru střechy, což z něj činí všestrannou volbu pro mnoho různých typů objektů a domů. Je vhodná na podklady jako asfaltové pásy, trapézové plechy, eternitové střechy a mnoho dalších. Navíc tento izolační systém plně pochozí, a tak nemusíte mít obavy z deformací.

Šetrná k životnímu prostředí

Použití PUR izolace při opravách střechy je také ekologická volba, protože může pomoci snížit spotřebu energie, tím také napomáhá ke snížení emise skleníkových plynů, což má pozitivní dopad na životní prostředí.

Závěrem lze říct, že použití PUR izolace pro opravy střech nabízí mnoho výhod, které z ní činí atraktivní volbu pro majitele domů a ostatních stavebních objektů. Od lepší izolace po zvýšenou odolnost, snadnou instalaci a šetrnost k životnímu prostředí může tento typ PUR izolace poskytnout mnoho výhod, které mohou pomoci zlepšit pohodlí a efektivitu vašeho obydlí. Široké uplatnění nachází PUR pěna v zemědělství, stavebním průmyslu, v oblasti průmyslových hal nebo rodinných domů. Mezi hlavní výhody patří zejména celoplošná bezespárá vodotěsná izolace, skvělá adheze k povrchu, odstranění kondenzace, nízké statické zatížení (cca 2,2 – 2,5 kg/m2), vysoká pevnost v tlaku min. 400 kPa nebo třeba odstranění kondenzace plechových krytin.

Pokud uvažujete o opravě střechy, určitě se o výhodách použití PUR izolace poraďte s odborným dodavatelem.


Autor článku

Marek Bubeník
Business Development Manager
+420 601 505 663
www.pur.cz

Nejnovější příspěvky

Štítky