Tepelné izolace a hydroizolace PUR pěnou
Izolační řešení PUR prémiovými systémy

O nás

Historie společnosti

PUR-IZOLACE s.r.o. je původní česká společnost úzce specializovaná na výrobu tepelných a vodotěsných izolací nástřikem nebo litím tvrdé polyuretanové (pur) a polyisokyanurátové (pir) pěny na místě – na stavbě přímo u zákazníka. Firma PUR-IZOLACE s.r.o. byla založena v roce 1991. Nabízí komplexní služby v tomto oboru: tepelně – technické výpočty, projektovou dokumentaci, výběr materiálů, technologické postupy a realizaci technologií Gusmer (USA). Spolupracuje na rozvoji technologie s řadou evropských odborníků. Jako jediná z východní Evropy získala již v roce 1998 Certifikát Polyurethane Roof Training Center v USA. Svoje služby poskytujeme na celém území Evropy.

Výrobní kapacita v české republice činí celkem 9 mobilních vysokotlakých technologických jednotek GUSMER/GRACO pro zpracování polyuretanových pěn.

Počátky činnosti firmy PUR–IZOLACE sahají již do roku 1988, kdy v litoměřické firmě OSEVA byla ve spolupráci s odborníky z bývalé NDR (Německá demokratická republika) zaváděna technologie izolací stříkaných polyuretanových pěn.

Firma PUR-IZOLACE s.r.o. byla založena v roce 1991. V roce 1992 byla založena PUR – IZOLACE Trading s.r.o., obchodní dceřiná firma. V roce 1994 byly založeny další dceřiné firmy – PUR IZOLACE Opole Sp. Z o.o. v Polsku a maďarská PUR IZOLÁCIÓ K.f.t. V roce 1998 byla založena slovenská PUR IZOLÁCIE s.r.o. Slovakia.

Firma se téměř od počátku zabývá vývojem technologie ve vztahu k životnímu prostředí.

Již v roce 1993 (viz obrázek) se PUR-IZOLACE intenzívně zabývali náhradou ekologicky závadných freonů. Daleko v předstihu jsme zavedli plně ekologické polyuretanové pěny s nulovým škodlivostním potenciálem ozónové vrstvě (ODP – viz článek kapitola Publikace). V roce 2018 realizovala izolace svým materiálem W60 na bázi HFO, který je ekologický z hlediska snížení oteplování (GWP). V úzké spolupráci se zahraničními partnery zavedla vysoce odolné UV ochranné vrstvy (pro izolace střech) na bázi silikonu SILICOAT®, s dlouhou životností, včetně jejich výroby v České republice.

Celé know how izolací tvrdou polyuretanovou stříkanou “na místě-in situ“, na světové úrovni, je obsaženo v produktu „Izolační systém PUR IZOLACE“.

Dalšími produkty jsou „Tepelně izolační systém PUR“, tvrdá polyuretanová pěna litá na místě a „Tepelně izolační systém PIR“, tvrdá polyizokyanurátová pěna litá na místě.

Relativně novým produktem (první aplikace 2005) je „Izolační systém PUR IZOLACE SOFT“, lehká polyuretanová pěna s otevřenou buněčnou strukturou, stříkaná na místě, pro zvukové a tepelné izolace nízkoenergetických a pasivních staveb, podkrovních vestaveb apod.

Název PUR IZOLACE® je od roku 1992 chráněn ochrannou známkou, stejně jako produkty SILICOAT®.

Firma PUR-IZOLACE s.r.o., Litoměřice, IČO 44227744

O nás

Významná uznání

Významným uznáním o odbornosti firmy v oboru zpracování polyuretanových pěn zpracovávaných na místě je uvedení firmy ve světové zprávě „A Global Market Report on Spray Polyurethane Foams“, kterou vydal IAL CONSULTANTS, DECEMBER 2007.

Jako jedna z prvních byla firma PUR-IZOLACE s.r.o. (IČO 44227744) registrována v seznamu odborných dodavatelů v dotačním programu „ZELENÁ ÚSPORÁM“, stejně jako její produkty v seznamu výrobků a technologií (Izolační systém PUR IZOLACE, č. SVT 408 a Izolační systém PUR IZOLACE SOFT, č. SVT 5338).

Název PUR IZOLACE® je od roku 1992 chráněn ochrannou známkou, stejně jako produkty SILICOAT®.

V roce 2021 obdržela firma Barvy laky cenu Vizionář 2020 za nově vyvíjený systém PUR IZOLACE ALBEDO, který má přínos pro redukci oteplování.

Naše společnost PUR-IZOLACE s. r. o., získala v roce 2023 přední světový certifikát hodnocení nejvyšší důvěryhodnosti od společnosti Dun & Bradstreet. Díky tomuto certifikátu patříme mezi vysoce exkluzivní skupiny společností v ČR, které splňují nejpřísnější ekonomická hodnocení podle statistického prediktivního modelu Dun & Bradstreet. Kredibilita naší společnosti PUR-IZOLACE s. r. o., dosahuje nejvyššího stupně AAA.

Firma PUR IZOLACE s.r.o.
je autorizovaná ke své činnosti:
Veškeré produkty své činnosti (Izolační systémy) má firma PUR–IZOLACE s.r.o. ověřeny Státní zkušebnou – Autorizovanou osobou.