Tepelné izolace a hydroizolace PUR pěnou
Izolační řešení PUR prémiovými systémy

Jak platit méně za energie?

Nástřik střechy PUR-IZOLACE Litoměřice

Ceny energií rostou, co s tím? Tuto otázku si v tomto období pokládá asi mnoho z nás. První řešení je samozřejmě hledání nejlevnějšího dodavatele, ale jak jsme se přesvědčili na konci minulého roku, to nejlevnější není vždy nejlepší řešení. V současné době je celá řada vlivů – politické, enviromentální, ekonomické – které ovlivňují výslednou cenu jak plynu, tak elektrické energie. Bohužel, nikdo z běžných spotřebitelů nic z toho neovlivní.

Co však každý máme ve své moci je snížení spotřeby. To je samozřejmě možné změnou charakteru provozu (např. úspornější vytápění, spotřebiče s nižší spotřebou), ale i zvýšením tepelného odporu budov, tedy zateplením. Vedle stěn, oken a podlah bývá největší ztráta střechou (dle druhu konstrukce až 30 %!).

Je tady energetická krize?

První světová energetická krize přišla na podzim roku 1973. To byl jeden z podnětů pro využití efektivních technologií tepelných izolací. V USA to byla SPF (Spraying polyurethane foam), která se rychle rozšířila po celém světě. Její využití se uplatnilo díky výborným izolačním schopnostem polyuretanové (PUR) pěny, právě i v dodatečné izolaci střech. Tato pěna má totiž mnohem lepší tepelně izolační vlastnosti, než běžný pěnový polystyren (EPS), každý z nás ji má doma ve stěně své ledničky nebo mrazáku. V České republice (tehdy Československu) to byla firma PUR-IZOLACE s.r.o. Litoměřice, která svoji činnost v tomto oboru zahájila již v roce 1991, tedy před třiceti lety.

Bohužel, i dnes se začínáme bavit o energetické krizi. Ač ropy, plynu a uhlí je dostatek, je jejich další spalování z dlouhodobého hlediska globálního oteplení neudržitelné. V energetice nastupují tedy nové – ekologické – technologie. Solární panely, větrné, vodní elektrárny, a nakonec i jaderná energie, to vše pomůže redukovat světovou produkci CO2.

Řešení pro občana i pro firmy

Ale co teď, když nám přicházejí faktury s neuvěřitelnými nárůsty sazeb? Řešením není nic nového – zvýšit tepelnou izolaci vašeho objektu, např. střechy. V případě použití produktů PUR-IZOLACE s.r.o. Litoměřice je to sofistikovaný, léty praxe ověřený izolační systém pro ploché, mírně skloněné i obloukové střechy. A není jen tepelná izolace, která nám v tomto zimním období začne šetřit úniky tepla. Vrstva tvrdé (pochůzné!) polyuretanové pěny vytváří bezespárou vodotěsnou izolaci. Pěna spolu s ochrannou vrstvou proti UV záření je prakticky vodotěsná. Tepelná izolace však nefunguje pouze v zimě. V letních tropických dnech nedochází k prohřívání střechy a investor opět šetří – tentokrát energii na chlazení. Benefitů má toto řešení řadu, např. odstranění kondenzace a tvorby plísní, velmi nízké přitížení stávající střechy – cca 2,5 kg/m² při 35mm tloušťce, aplikace bez destrukce podkladních (stávajících) izolačních vrstev atd. Omezením je pouze možnost kvalitní aplikace od dubna do konce října. Rozsah použití od rodinných domů, výrobní a skladové objekty, v průmyslu, zemědělství. Na asfaltové střechy, jakýkoliv plech, vlnitý eternit atd., s výjimkou PVC fólií.

Česká kvalita pod kontrolou

Komponenty pro PUR IZOLACE W60 nejsou dováženy od „nejlevnějších“ dodavatelů, ale jsou vyráběny v Litoměřicích, pod přísnou kontrolou kvality. Ochranné nátěry jsou také „made in Czech Republic“. Vždyť firma PUR-IZOLACE s.r.o. Litoměřice – člen skupiny Barvy a laky – na svoje služby nabízí záruku až 12 let. A to, vzhledem k více než 30leté historii, už něco znamená.

Nejnovější příspěvky

Štítky