Tepelné izolace a hydroizolace PUR pěnou
Izolační řešení PUR prémiovými systémy

Jak vypočítat tloušťku izolace?

Jak vypočítat tloušťku izolace?

Co dělat, pokud zjistíte, že vám uniká teplo střechou? Rekonstruujete nebo stavíte dům svépomocí a máte v plánu jej zateplit, abyste ušetřili za vytápění? Na našem blogu vám poradíme, jak vypočítat tloušťku izolace a na co si dát pozor při realizaci.

Izolace: Na co si dát pozor při zateplování?

Tloušťka tepelné izolace se mnohdy podceňuje a docílení nejnižších cen izolačního materiálu na českém trhu se stává trendem současnosti. Výsledek, který od izolace očekáváte, končí bez efektu, pokud jako samo stavitel zvolíte cestu zateplování pouhým odhadem a materiál k zateplení pouze podle nejakčnější ceny na trhu. Důležité je tedy propočítat efektivitu a zvolit vhodný tepelně izolační materiál podle typu stavby či skladby konstrukce.

Jakou zvolit tepelnou izolaci?

Nevíte si rady s výběrem ideálního izolačního materiálu? PUR IZOLACE s.r.o. vám nabídne dlouhodobě osvědčené izolační produkty pro využití plochých, obloukových i tvarových střech, svislých ploch, izolace pro podkroví a půdy, interiérové stropy a stěny i venkovní stěny. Poradíme vám s výběrem vhodného izolačního systému z PUR IZOLACE W 60 a W 40, PUR IZOLACE SOFT a tepelněizolačních systémů PUR a PIR.

PUR: Výhody polyuretanové izolace

  • vynikající tepelně izolační vlastnosti a zvuková izolace
  • absolutní přilnavost k podkladu a generační životnost zachování izolačních vlastností
  • utěsnění i špatně přístupných míst i detailů povrchu
  • bezespárá tepelná izolace a paropropustná
  • nízká hmotnost izolační vrstvy
  • zdravotně nezávadná

Jaká má být tloušťka tepelné izolace a jak ji spočítat?

Investice do zateplení domu nebo jeho požadované části není zanedbatelná, ale přesto vás nemusí vyjít na statisíce, pokud budete vědět, kolik izolace je potřeba a jaká je optimální tloušťka izolace.

Cílem každé tepelné izolace je správně izolovat a udržet teplo, což se často podceňuje. Proto v případě, že se do novostavby nebo při dílčí rekonstrukci použije menší tloušťka tepelné izolace, než je požadovaná, dochází k nadměrným tepelným ztrátám a ve většině stavebních konstrukcí i ke kondenzaci vodní páry, následnému rosení, tvorbě plísní apod. Pokud se použije naopak tepelné izolace nad rámec optimální tloušťky, udržíte tím určitě teplo, ale investice bude zbytečně vyšší.

Sečteno podtrženo, po výběru ideálního materiálu k izolaci a určení konstrukce skladby, kterou budete zateplovat, je hlavním ukazatelem pro výpočet ideální tloušťky izolace, součinitel tepelné vodivosti neboli lambda (λ) s jednotkou W/mK. Čím je hodnota tepelné vodivosti nižší, tím lépe dokáže zvolený materiál tepelně izolovat.

Velmi často se setkáváme se specifickými požadavky zákazníků z řad majitelů domů i stavebních podnikatelů, kteří se na nás s důvěrou obrací. Neváhejte nás oslovit i vy pro zhotovení cenové nabídky zdarma či nezávaznou konzultaci v místě realizace pro vaše ideální řešení na konkrétní konstrukci.

Nejnovější příspěvky

Štítky